1


იმერეთის რეგიონალური 

ფეხბურთის ფედერაცია

რუსთაველის გამზირი №1
ტელ: 579598787
irff.dr@gmail.com

Homeსიახლეები

სიახლე

ახალი სეზონის წინ - ტრანსფერები და განახლებული საწვრთნელი პროცესი

139120426 3605361422875056 8002413491616401679 o

ტორპედო ქუთაისი
დეკემბერში ქუთაისის ტორპედომ პლეი-აუტში გაგრას სძლია - ვლადიმერ ხაჩიძის გუნდმა, ორი მატჩის ჯამში მეტოქე 3:1 დაამარცხა და კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში ადგილის შენარჩუნება შეძლო.

ქუთაისური გუნდის რიგებს - გიორგი ფანცულაია დააკლდება, რომელიც კარიერას ბათუმის დინამოში განაგრძობს. მან კლუბი ურთიერთშეთანხმების საფუძველზე დატოვა.

სამტრედია
სამტრედიელთა რიგები, კლუბის აზერბაიჯანელმა ლეგიონერმა - ნიჯატ ყურბანოვმა დატოვა. ასევე, გუნდს დაემშვიდობენ - გიორგი ჯგერენაია, რომელიც საბურთალოში ითამაშებს და და დიეგო დიზი - ესპანელი კარიერას ფინურ 'ულუში' განაგრძობს.

სამგურალი
18-წლიანი პაუზის შემდეგ წყალტუბოს სამგურალი კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგას დაუბრუნდა. წყალტუბოელებმა იმერულ 2 მატჩიან დერბიში, საჩხერის ჩიხურა დაამარცხეს და დაწინაურდნენ.

სამგურალი თვის ბოლომდე, 26 მაისის სახელობის სტადიონზე მოემზადება და საკონტროლო მატჩებსაც გამართავს. 23 იანვარს წყალტუბოელები ამხანაგურ შეხვედრაში ქობულეთის შუქურას უმასპინძლებენ. 1 თებერვლიდან ახალი სეზონისთვის მზადებას ანტალიაში განაგრძობს.
წყალტუბოელთა რიგებში, არაერთი ახალწვეულია - ირაკლი ლექვთაძე, გიორგი ბუხაიძე, მაქსიმე ქვილითაია, ლუქმან გილმორი და დავით კირკიტაძე.

სამგურალთან კონტრაქტები დაუმთავრდათ და გუნდი დატოვეს - ბექა ქურდაძემ, ლუკა რაზმაძემ, ლაშა კუჭუხიძემ, თენგიზ ბრეგვაძემ, დავით რაჟამაშვილმა, გივი იოსელიანმა, გიგა ამბროლაძემ და მერაბ მეგრელაძემ.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ქართლოს ჭუმბურიძის სახელობის ტურნირი მინი ფეხბურთში 2020

i 6045cab43fe4c3e5f08bae9b63a764fb 1419078180279193 0 116661478 398107604497231 1891834018848429246 n

31 ივლისს თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბარდუბნის სათემო უბნის სტადიონზე სტარტი აიღო ქართლოს ჭუმბურიძის ხსოვნისადმი მიძღვნილმა VI ტრადიციულმა ტურნირმა მინი ფეხბურთში.

ტურნირში მონაწილეობს რვა გუნდი, რომლებიც დაყოფილი არიან ორ ჯგუფად (4-4 გუნდი თითოეულ ჯგუფში)

I ჯგუფი
I ტური 31 ივლისი, პარასკევი
1.„მერანი" ბარდუბანი – „ქვებულა" სიმონეთი 11-2 (4-2)
„მერანი" - ვაჟა სილაკაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, ლაშა კეზევაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლაშა ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე.

„ქვებულა" - ირაკლი კეზევაძე, რაჟდენი ცერცვაძე, პაპუნა ფანჩულიძე, ნიკოლოზ კეზევაძე, გიორგი სვანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:ტარიელი ქაშაკაშვილი.

გოლები: ლაშა კეზევაძე - 6, თამაზი გვენეტაძე - 2, ირაკლი ვარდოსანიძე - 2, დიმა არეშიძე -1, („მერანი")
ნიკოლოზი კეზევაძე -1, ტარიელი ქაშაკაშვილი - 1 („ქვებულა")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.„იმედი" ბარდუბანი – „კაჟელები" სიმონეთი 2-2 (0-0)
„იმედი" - ზაზა საპანაძე, შოთიკო ბარდაველიძე, გაგა ქვაჩაკიძე, იასონი რობაქიძე, ბექა ბარდაველიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა გრძელიძე, გიორგი ქასრაშვილი, გიორგი ცქიფურიშვილი, გიორგი ვერულაშვილი.
გაფრთხილება: იასონი რობაქიძე („იმედი")

„კაჟელები" - ბექა გვენეტაძე, რომანი ლაღიძე, ზურა ხოხიაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი, ბექა ბოგვერაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: კოტე ხოხიაშვილი, გაგა ხოხიაშვილი, მურადი მაჭავარიანი, ედუარდი ჯიშიაშვილი.
გაფრთხილება:ბექა გვენეტაძე, ედუარდი ჯიშიაშვილი („კაჟელები")

გოლები:იასონი რობაქიძე -1, ბექა ბარდაველიძე -1 („იმედი")
ზურა ხოხიაშვილი - 1, ბექა ბოგვერაძე - 1 („კაჟელები")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

II ტური 2 აგვისტო, კვირა
1.„ქვებულა" სიმონეთი – „კაჟელები" სიმონეთი 4-8(3-1)
„ქვებულა" -
ზვიადი ცერცვაძე, თორნიკე ცერცვაძე, პაპუნა ფანჩულიძე, გიორგი ცერცვაძე, რაჟდენი ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნიკოლოზი კეზევაძე, გიორგი სვანიძე.

„კაჟელები"-
გაგა ხოხიაშვილი, ბექა გვენეტაძე, ზურა ხოხიაშვილი, ბექა ბოგვერაძე, გოგა ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
კოტე ხოხიაშვილი, ედუარდი ჯიშიაშვილი, გიორგი ჩიტორელიძე.

გოლები: პაპუნა ფანჩულიძე - 2, თორნიკე ცერცვაძე -1, ნიკოლოზი კეზევაძე - 1 („ქვებულა")
ბექა გვენეტაძე - 3, გოგა ხოხიაშვილი - 3, ბექა ბოგვერაძე - 2 („კაჟელები")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2.„მერანი" ბარდუბანი – „იმედი"ბარდუბანი 7-1 (1-0)
„მერანი" -
ვაჟა სილაკაძე, დიმა არეშიძე, თამაზი გვენეტაძე, ლაშა კეზევაძე, გაგა კეზევაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ირაკლი ვარდოსანიძე, ლაშა ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, მამლუქი ჩაფიძე, იაგო გვენეტაძე.
გაფრთხილება:
თამაზი გვენეტაძე („მერანი")

„იმედი" -
გიორგი ვერულაშვილი, გაგა ქვაჩაკიძე, შოთა ბარდაველიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, იასონი რობაქიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნიკა გრძელიძე, ბექა ბარდაველიძე, ელდარი ცერცვაძე.

გოლები:
დიმა არეშიძე - 3, თამაზი გვენეტაძე - 1, ლაშა კეზევაძე -1, ირაკლი ვარდოსანიძე - 1, ლაშა ვარდოსანიძე - 1 („მერანი'')
იასონი რობაქიძე - 1 („იმედი")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე


III ტური 4 აგვისტო, სამშაბათი
1.„იმედი" ბარდუბანი – „ქვებულა" სიმონეთი 5-0 (2-0)
„იმედი" - ზაზა საპანაძე, შოთიკო ბარდაველიძე, გაგა ქვაჩაკიძე, იასონი რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ბექა ბარდაველიძე, ნიკა გრძელიძე, გიორგი ქასრაშვილი, გიორგი ვერულაშვილი, ლაშა ცქიფურიშვილი.

„ქვებულა" - ირაკლი კეზევაძე, პაპუნა ფანჩულიძე, ზვიადი ცერცვაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: რაჟდენი ცერცვაძე, ნიკოლოზ კეზევაძე, გიორგი სვანიძე, ტარიელი ქაშაკაშვილი.
გაფრთხილება: პაპუნა ფანჩულიძე („ქვებულა")

გოლები: შოთიკო ბარდაველიძე - 2, იასონი რობაქიძე -1, ბექა ბარდაველიძე -1, გიორგი ცქიფურიშვილი -1 („იმედი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე


2.„კაჟელები" სიმონეთი – „მერანი" ბარდუბანი 2-6 (2-2)
„კაჟელები" - ბექა გვენეტაძე, ზურა ხოხიაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი, ბექა ბოგვერაძე, გაგა ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: რომანი ლაღიძე, კოტე ხოხიაშვილი, მურადი მაჭავარიანი, ედუარდი ჯიშიაშვილი, გიორგი ჩიტორელიძე.

„მერანი" - ვაჟა სილაკაძე, ლაშა კეზევაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, ლაშა ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ირაკლი ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, მამლუქი ჩაფიძე.

გოლები: გოგა ხოხიაშვილი -1, თამაზი გვენეტაძე -1(ავტო გოლი) („კაჟელები")
ლაშა კეზევაძე - 4, დიმა არეშიძე - 2 („მერანი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1 „მერანი“ 3 3 0 0 24-5 19 9
2 „კაჟელები" 3 1 1 1 12-12 0 4
3 „იმედი“
3 1 1 1 8-9 -1 4
4 „ქვებულა“ 3 0 0 3 6-24 -18 0

II ჯგუფი
I ტური 1 აგვისტო, შაბათი
1.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი – „სათემო"ბარდუბანი 5-3(5-2)
„მუზეუმი"- ედიკა ფანჩულიძე, ლაშა გიორგაძე, თორნიკე ჯანაშია, გიორგი გიორგაძე, შაკო აბულაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, ალეკო ფანჩულიძე, გოგა აბესაძე, ნიკა სულამანიძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე, ლევანი გიორგაძე.

„სათემო" - ლაშა კობახიძე, ოთარი ჭუმბურიძე, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჯულუხაძე, ოთარი კლდიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, ზაზა სამანიშვილი, ნუკრი ფუტკარაძე, გოჩა ლეჟავა, ელგუჯა ცერცვაძე.

გოლები: შაკო აბულაძე -2, ლაშა გიორგაძე -1, თორნიკე ჯანაშია -1, საბა ფანჩულიძე -1 („მუზეუმი")
გოჩა ლეჟავა - 2, ზაზა სამანიშვილი -1 („სათემო")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.
LMNTRIX" სიმონეთი – „სიმონეთი" სიმონეთი 3-3 (2-2)
LMNTRIX" - ოთო ფუთურიძე, აკაკი ღვინეფაძე, გიორგი ლანჩავა, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: იოსებ აბულაძე.

„სიმონეთი" - ვალერი ჩოგოვაძე, გიორგი ლიკლიკაძე, ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე, ნიკა ნიკოლაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: მიხო გუნიავა, გიორგი ღვინეფაძე.

გოლები: აკაკი ღვინეფაძე -2, იოსებ აბულაძე -1 (
LMNTRIX")
ნიკა ნიკოლაძე -2, ირაკლი ცერცვაძე -1 („სიმონეთი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე


II ტური 3 აგვისტო, ორშაბათი
1.„სათემო" ბარდუბანი - „სიმონეთი" სიმონეთი 2-2 (1-2)
„სათემო" - ელგუჯა ცერცვაძე, ოთარი ჭუმბურიძე, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჯულუხაძე, ოთარი კლდიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლაშა კობახიძე, გიორგი ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, ზაზა სამანიშვილი, ნუკრი ფუტკარაძე, გოჩა ლეჟავა, იური ქართველიშვილი.

„სიმონეთი" - მიხო გუნიავა, გიორგი ღვინეფაძე, გიორგი ზაქარიაძე, ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ვალერი ჩოგოვაძე, გიორგი ლიკლიკაძე, ნიკა ნიკოლაძე, დათო გვენეტაძე.

გოლები: ოთარი ჭუმბურიძე -2 („სათემო')
თემური გვენეტაძე -1, დათო გვენეტაძე -1 („სიმონეთი")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი –LMNTRIX" სიმონეთი 0-5 (0-3)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, გიორგი გიორგაძე, შაკო აბულაძე, ალეკო ფანჩულიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ედიკა ფანჩულიძე, თორნიკე ჯანაშია, ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, გოგა აბესაძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე, ლევანი გიორგაძე.
გაფრთხილება:
შაკო აბულაძე („მუზეუმი")

LMNTRIX
" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ფუთურიძე, იოსებ აბულაძე, დიმა კაპანაძე.
გაფრთხილება:
აკაკი ღვინეფაძე (LMNTRIX")

გოლები: დათო ბრეგაძე - 4, აკაკი ღვინეფაძე - 1(LMNTRIX")
არბიტრი
- ბ. ბრეგაძე

III ტური 5 აგვისტო, ოთხშაბათი
1.LMNTRIX" სიმონეთი – „სათემო" ბარდუბანი 3-1 (2-0)
LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ფუთურიძე, იოსებ აბულაძე, დიმა კაპანაძე.
გაფრთხილება:
დათო ბრეგაძე (LMNTRIX")

„სათემო" - ელგუჯა ცერცვაძე, ოთარი ჭუმბურიძე, ოთარი კლდიაშვილი, იური ქართველიშვილი, გიორგი ჭუმბურიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჯულუხაძე, ლაშა კობახიძე, გიორგი ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, ზაზა სამანიშვილი, ნუკრი ფუტკარაძე, გოჩა ლეჟავა.

გოლები:
აკაკი ღვინეფაძე - 2, გიორგი ლანჩავა -1 (LMNTRIX")
ოთარი კლდიაშვილი - 1 („სათემო")
არბიტრი
- მ. კუპატაძე

2.„სიმონეთი" სიმონეთი – „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი 1-2 (0-1)
„სიმონეთი" - ვალერი ჩოგოვაძე, ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე, ნიკა ნიკოლაძე, მამუკა ნიკოლაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ღვინეფაძე, გიორგი ზაქარიაძე, მიხო გუნიავა, გიორგი ლიკლიკაძე, დათო გვენეტაძე.
გაფრთხილება:
ირაკლი ცერცვაძე („სიმონეთი")

„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, გიორგი გიორგაძე, შაკო აბულაძე, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ალეკო ფანჩულიძე, ედიკა ფანჩულიძე, ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, გოგა აბესაძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე, ლევანი გიორგაძე.
გაფრთხილება: ლაშა გიორგაძე („მუზეუმი")

გოლები: თემური გვენეტაძე -1 („სიმონეთი")
ლაშა გიორგაძე -1, შაკო აბულაძე -1(„მუზეუმი")
არბიტრი: მ. კუპატაძე

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1 LMNTRIX"
3 2 1 0 11-4 7 7
2 „მუზეუმი“ 3 2 0 1 7-9 -2 6
3 „სიმონეთი“ 3 0 2 1 6-7 -1 2
4 „სათემო“ 3 0 1 2 6-10 -4 1



7 აგვისტო, პარასკევი

1/2 ფინალი
1.„მერანი" ბარდუბანი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი 3-3 (2-0) პენ (5-3)
„მერანი" - ვაჟა სილაკაძე, ლაშა კეზევაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, ლაშა ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ირაკლი ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, მამლუქი ჩაფიძე.

„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, შაკო აბულაძე, ალეკო ფანჩულიძე, დათო ვერულაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი გიორგაძე, თორნიკე ჯანაშია, დიკა ფანჩულიძე, ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე, ლევანი გიორგაძე.
გაფრთხილება: დათო ვერულაშვილი („მუზეუმი")

გოლები: დიმა არეშიძე - 2, თამაზი გვენეტაძე -1 („მერანი")
ლაშა გიორგაძე -2, ალეკო ფანჩულიძე - 1 („მუზეუმი")
არბიტრები: მ. კუპატაძე, ბ. ბრეგაძე


2.„კაჟელები" სიმონეთი -
LMNTRIX" სიმონეთი 1-8 (0-4)
„კაჟელები" - ბექა გვენეტაძე, ზურა ხოხიაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი, ბექა ბოგვერაძე, კოტე ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გაგა ხოხიაშვილი, მურადი მაჭავარიანი, ედუარდი ჯიშიაშვილი, გიორგი ჩიტორელიძე.

LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ფუთურიძე, იოსებ აბულაძე, დიმა კაპანაძე.

გოლები: გოგა ხოხიაშვილი -1 („კაჟელები")
იოსებ აბულაძე - 4, ოთო ფუთურიძე - 2, დათო ბრეგაძე -1, აკაკი ღვინეფაძე - 1(
LMNTRIX")
არბიტრები: მ. კუპატაძე, ბ. ბრეგაძე


9 აგვისტო, კვირა

III ადგილი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „კაჟელები" სიმონეთი 4-0 (2-0)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, შაკო აბულაძე, დათო ვერულაშვილი, გიორგი გიორგაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ალეკო ფანჩულიძე, თორნიკე ჯანაშია, ედიკა ფანჩულიძე, ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე,
ლევანი გიორგაძე.

„კაჟელები" - გაგა ხოხიაშვილი, ბექა გვენეტაძე, ზურა ხოხიაშვილი,ბექა ბოგვერაძე, კოტე ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოგა ხოხიაშვილი,მურადი მაჭავარიანი, ედუარდი ჯიშიაშვილი, გიორგი ჩიტორელიძე.

გოლები: ლაშა გიორგაძე - 4 (,,მუზეუმი")
არბიტრები: მ. კუპატაძე, ბ. ბრეგაძე


ფინალი: - „მერანი" ბარდუბანი - „LMNTRIX" სიმონეთი 6-0 (1-0)
„მერანი" - ვაჟა სილაკაძე, ლაშა კეზევაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლაშა ვარდოსანიძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, მამლუქი ჩაფიძე.
გაძევება: თამაზი გვენეტაძე (,,მერანი")


LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ფუთურიძე, იოსებ აბულაძე, დიმა კაპანაძე, გიორგი ღვინეფაძე.

გოლები: ლაშა კეზევაძე - 5, დიმა არეშიძე -1 („მერანი")
არბიტრები: მ. კუპატაძე, ბ. ბრეგაძე

ბომბარდირები:

1.ლაშა კეზევაძე - 16 („მერანი")
2.დიმა არეშიძე - 8 („მერანი")
3.ლაშა გიორგაძე - 8 („მუზეუმი")
4.აკაკი ღვინეფაძე - 6 (
LMNTRIX")
5.იოსებ აბულაძე - 5 (LMNTRIX")
6.დათო ბრეგაძე - 5 (
LMNTRIX")
7.გოგა ხოხიაშვილი - 5 („კაჟელები")

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

განცხადება

იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია აცხადებს მსაჯის პოზიციაზე 17-დან 30 წლამდე ასაკის ახალგაზრდების მიღებას.
საკონტაქტო ტელეფონებია: 599 15 58 09 / 577 17 04 09

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„დასავლეთის თასი 2020“

20

3 მარტს, იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის ორგანიზებით დაიწყო ტრადიციული წინასასეზონო ტურნირი „დასავლეთის თასი 2020".
ტურნირში მონაწილეობს რეგიონული (დასავლეთი) ლიგის 4(ოთხი) გუნდი:

1.„სამგურალი 2" წყალტუბო
2.„სალხინო" მარტვილი
3.„ზანა" აბაშა
4.„საირმე" ბაღდათი

I ტური: 3 მარტი, სამშაბათი
1.„სალხინო" მარტვილი - „ზანა" აბაშა 2-3 (1-0)
„სალხინო" - ბაჩილავა, გეგეჭკორი, გაბელია, ჭითაშვილი, ახალაია,კოტია (წულაია 66') ნანავა, ლ. თოლორდავა, თოდუა (ქირია 46') კვანტალიანი (ფაილოძე 76') ღადუა.
სათადარიგო შემადგენლობა: კიტია, თ. თოლორდავა
მთავარი მწვრთნელი: გალაქტიონი ჯუბაბრია.
მწვრთნელი:
ალიკა კალანდია.

„ზანა" - შაფათავა (ლატარია 60') ჯ. პერტაია, დოლიძე, ლომიძე (გვალია 73') კ. პერტაია (კანკია 60') გვაზავა (კუჭუხიძე 62') ქორიძე, შანიძე, მანჯგალაძე, კანდელაკი (ბარაბაძე 46') ძიგუა.
სათადარიგო შემადგენლობა: გრიგოლია
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი თურმანიძე.
მწვრთნელი: ნიკა ქვილითაია.

მსაჯები: ბ. ქევანიშვილი, ა. თავაძე, ლ. ჩორგოლაშვილი.
გაფრთხილება: (61') გვაზავა, (65') თოლორდავა,
გაძევება: (40') მანჯგალაძე, (40') გეგეჭკორი.
გოლები: 1-0 კოტია (25'), 1-1 ძიგუა (46'), 1-2 ჭანტურია (68'), 1-3 კუჭუხიძე (73'), 2-3 ნანავა (76').


2.„საირმე" ბაღდათი – „სამგურალი2" წყალტუბო 1-5 (0-2)
„საირმე" - გოგსაძე, ეხვაია (ბაშენაშვილი 46') რ. ახალაძე (ზივზივაძე 87') გარუჩავა (მშვილდაძე 58') გურეშიძე (თავხელიძე 62') კუბლაშვილი, ნ. ახალაძე (გურეშიძე 46') ობოლაძე, დვალი (ბურჯანაძე 46') მარდალეიშვილი, ბულისკერია.
მთავარი მწვრთნელი: ჯაბა ახალაძე.
მწვრთნელი: ბესო ებანოიძე.

„სამგურალი 2" - სვანიძე (გელაშვილი 77') ხეცურიანი, დადუნაშვილი, ალავიძე (ცინარიძე 46') იოსელიანი (შვანგირაძე 76') ქოიავა (თ.ხელიძე 60') ვოსკანოვი, ქომეთიანი (მამასახლისი 71') წულაია (ჯიქიძე 58') კალანდია, ნ. ხელიძე.

მთავარი მწვრთნელი: ზვიადი ქუთათელაძე.
მწვრთნელი: რომანი ჭუმბურიძე.


მსაჯები: ბ. კუნჭულია, ზ. ბარამია, ნ. ლომთაძე.
გაფრთხილება: (41') ეხვაია, (64') ქომეთიანი
გოლები: 0-1 ქომეთიანი (35'), 0-2 ქოიავა (42'), 1-2 ბულისკერია (52'), 1-3 ნ. ხელიძე (57'), 1-4 ქომეთიანი (70'), 1-5 ნ. ხელიძე (82')

IIტური: 7 მარტი , შაბათი
1.„სამგურალი 2" წყალტუბო – „ზანა" აბაშა 2-2 (0-1)
„სამგურალი 2" - სვანიძე, ალავიძე (კინწურაშვილი 82') წულაია, დადუნაშვილი (ცინარიძე 71') ხეცურიანი, ვოსკანოვი, ქოიავა, კალანდია, ჯიქიძე (მამასახლისი 46') ხელიძე (სულაქველიძე 66')ქომეთიანი.
სათადარიგო შემადგენლობა: გელაშვილი
მთავარი მწვრთნელი: ზვიადი ქუთათელაძე.
მწვრთნელი: მამუკა ღონღაძე.

„ზანა" - შაფათავა (კანკია 65') ლატარია (გრიგოლია 46') დოლიძე, ლომიძე, ჯ. პერტაია, მელქაძე (კ. პერტაია 46') ბარაბაძე, შანიძე, ჭანტურია (ხვედელიძე 46') ქორიძე (გვაზავა 62') ძიგუა (კანდელაკი 62')
სათადარიგო შემადგენლობა: კუჭუხიძე
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი თურმანიძე.
მწვრთნელი: ნიკა ქვილითაია.

მსაჯები: ბ. კუნჭულია, ლ. ჩორგოლაშვილი, მ. ლაშქარეიშვილი.
გაფრთხილება: (25') ხელიძე, (65') ბარაბაძე.
გოლები: 0-1 ძიგუა (12'), 1-1 ქომეთიანი (62'), 1-2 გვაზავა (71'), 2-2 ქომეთიანი (76')

8 მარტი, კვირა
2.„საირმე" ბაღდათი – „სალხინო" მარტვილი 4-2 (1-0)
„საირმე" - ბერძენაძე, ჟორჟოლიანი (მშვილდაძე 82') რ. ახალაძე, ეხვაია, გ. გურეშიძე, ნ. ახალაძე, კუბლაშვილი, გარუჩავა (ბაშენაშვილი 23') ობოლაძე, მარდალეიშვილი (ხუჯაძე 63') გურეშიძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: კუდარავა, ზვიადაძე, თავხელიძე, თედორაძე
მთავარი მწვრთნელი: ჯაბა ახალაძე.
მწვრთნელი: ბესო ებანოიძე.

„სალხინო" - გელხვიიძე, გაბელია, ჭითაშვილი (ფაილიძე 69') ჭილაძე (ჯიქია 76') ონიანი, თოლორდავა, ნ. კიტია, ნ კოტია, სურმავა (ახალაია 46') ღადუა, ნანავა
მთავარი მწვრთნელი: გალაქტიონი ჯუბაბრია.
მწვრთნელი: ალიკა კალანდია.

მსაჯები: ბ. კუნჭულია, ლ. ჩორგოლაშვილი, ლ. ლაშქარეიშვილი.
გაფრთხილება: (44') მარდალეიშვილი, (51') გურეშიძე, (63') თოლორდავა, (71') ფაილოძე
გოლები: 1-0 (ობოლაძე 7'), 1-1 (გაბელია 48'), 2-1 (ობოლაძე 55'), 3-1(ობოლაძე 69'), 4-1 (გურეშიძე 77'), 4-2 (ნანავა 86')

IIIტური: 11 მარტი , ოთხშაბათი
1.„სალხინო" მარტვილი – „სამგურალი 2" წყალტუბო 2-1 (2-0)
„სალხინო" - ჯიქია, გაბელია, ჭითაშვილი, ონიანი, გეგეჭკორი, ნანავა (წულაია 25') თოლორდავა, ღადუა (ფაილოძე 84') კოტია, კვანტალიანი, სურმავა (ახალაია 83').
სათადარიგო შემადგენლობა: გელხვიიძე.
მთავარი მწვრთნელი: გალაქტიონი ჯუბაბრია.
მწვრთნელი: ალიკა კალანდია.

„სამგურალი 2" - სვანიძე, წულაია, ალავიძე, ხეცურიანი, დადუნაშვილი (ფუტკარაძე 67') ვოსკანოვი, ქოიავა, მამასახლისი (ცინარიძე 46') კალანდია, ქომეთიანი, ნ. ხელიძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: გელაშვილი, ჯიქიძე, კინწურაშვილი, ფესვიანიძე, სულაქველიძე.
მთავარი მწვრთნელი: ზვიადი ქუთათელაძე.
მწვრთნელი: რომანი ჭუმბურიძე.

მსაჯები: ბ. ბრეგაძე, ი. მაჩიტიძე, მ. ლაშქარეიშვილი.
გაფრთხილება: (38') ჭითაშვილი, (58') ნ. ხელიძე, (61') კალანდია, (81') ქოიავა.
გოლები: 1-0 (სურმავა 3'), 2-0 (კვანტალიანი 39"), 2-1 (ნ. ხელიძე 47")


2.„ზანა" აბაშა – „საირმე" ბაღდათი 3-0 (2-0)

„ზანა" - კანკია, ბოკუჩავა (გრიგოლია 58') ლატარია, დოლიძე, მანჯგალაძე (მელქაძე 58') გვაზავა (პერტაია 46') ბარაბაძე, შანიძე, ხვედელიძე (ჭანტურია 61') ქორიძე (კანდელაკი 46') ძიგუა.
სათადარიგო შემადგენლობა: ლომიძე, შაფათავა.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი თურმანიძე.
მწვრთნელი: ნიკა ქვილითაია

„საირმე" - კიკნაველიძე, გურეშიძე (თედორაძე 46') ახალაძე, ეხვაია (გარუჩავა 61') ჟორჟოლიანი (ზვიადაძე 77') ახალაძე (ბაბუნაშვილი 46') კუბლაშვილი, გურეშიძე (მშვილდაძე 73') ობოლაძე (თავხელიძე 73') ბულისკერია, მარდალეიშვილი (ხუჯაძე 46')
მთავარი მწვრთნელი: ბესო ებანოიძე.

მსაჯები: ი. ხერხაძე, ი. მაჩიტიძე, მ. ლაშქარეიშვილი.
გაფრთხილება: (21') შანიძე, (26') გვაზავა, (72') გრიგოლია, (77') ბარაბაძე, (8')გურეშიძე, (35') ნ. ახალაძე, (19') მარდალეიშვილი.
გოლები: 1-0 (ძიგუა 9'), 2-0 (ძიგუა 15'), 3-0 (ძიგუა 90')

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1. „ზანა" აბაშა 3 2 1 0 8-4 +4 7
2. „სამგურალი 2“ წყალტუბო 3 1 1 1 8-5 +3 4
3. „სალხინო“ მარტვილი 3 1 0 2 6-8 -2 3
4 „საირმე“ ბაღდათი 3 1 0 2 5-10 -5 3


26 ივლისი, კვირა
ფინალი:
„ზანა" აბაშა - „სამგურალი 2" წყალტუბო 1-1 (0-0) პენ (6-5)
„ზანა" -
ჭანტურიძე, ჯ. პერტაია, ლატარია (ჯალაგონია 46') კუჭუხიძე (ბერაია 59') კ. პერტაია (ბარათელია 46') მანჯგალაძე, ბარაბაძე (ნადირაძე 90') შანიძე, ჭანტურია (დოლიძე 46') ქორიძე, ხვედელიძე (გრიგოლია 33')
სათადარიგო შემადგენლობა:
კანკია.
მთავარი მწვრთნელი:
გიორგი თურმანიძე.
მწვრთნელი:
ნიკა ქვილითაია.

„სამგურალი 2" -
სვანიძე, ხეცურიანი, დადუნაშვილი, ხვადაგიანი, წულაია, ხელიძე (გურეშიძე 65') ჯიმშელეიშვილი, მამასახლისი (შვანგირაძე 62') ქოიავა, ჩერქეზია, კალანდია (სულაქველიძე 67')
სათადარიგო შემადგენლობა:
ფრუიძე, ბუხრაშვილი.
მთავარი მწვრთნელი:
ზვიადი ქუთათელაძე.
მწვრთნელი:
რომანი ჭუმბურიძე.

მსაჯები:
კ. გიორგაძე, ა. თავაძე, ლ. ჩორგოლაშვილი.
გაფრთხილება:
(26') კუჭუხიძე, (71')დადუნაშვილი, (84') დადუნაშვილი.
გაძევება:
(84') დადუნაშვილი.
გოლები:
1-0 ქორიძე (77'), 1-1 ხვადაგიანი (90').

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

რეგიონული ლიგის (დასავლეთი) გათამაშების კენჭისყრა.

7777

მიმდინარე წლის 18 თებერვალს საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის გადაწყვეტილებით, იმერეთის და აჭარის ფეხბურთის ფედერაციებმა, ქალაქ ქუთაისში საზოგადოება ქუთაისელის საკონფერენციო დარბაზში ჩაატარეს რეგიონული ლიგის (დასავლეთი) გათამაშების კენჭისყრა. კენჭისყრის შედეგად გუნდები შემდეგნაირად განაწილდნენ:

რეგიონული ლიგა (დასავლეთი)
„ა" ჯგუფი „ბ" ჯგუფი
1.„ტორპედო -2" ქუთაისი
2.„იმერეთი-2" ხონი
3.„ჩხერიმელა" ხარაგაული
4.„მართვე" ქუთაისი
5.„რაჭა" ამბროლაური
6.„ჩიბათი" ლანჩხუთი
7.„მარგვეთი 2006" ზესტაფონი
8.„ივერია" ხაშური
9.„ზანა" აბაშა
10.„საირმე" ბაღდათი

1.„მერანი-2" მარტვილი
2.„მაჭახელა" ხელვაჩაური
3.„მერცხალი" ოზურგეთი
4.„სამგურალი-2" წყალტუბო
5.„შუქურა-2" ქობულეთი
6.„სულორი-2"ვანი
7.„ხიხანი" ხულო
8.„სალხინო" მარტვილი
9.„ციცქა" თერჯოლა


„ა" ჯგუფის გათამაშებას უხელმძღვანელებს იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია, ხოლო „ბ" ჯგუფის გათამაშებას აჭარის ფეხბურთის ფედერაცია.

აღნიშნულ კენჭისყრას ესწრებოდნენ: იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი დავით რუხაძე, გენერალური მდივანი გივი ბაბუნიძე, საშეჯიბრო მენეჯერი ნუგზარ რუსიშვილი და სამსაჯო მენეჯერი გიორგი კიკაჩეიშვილი, აჭარის ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ირაკლი თოთლაძე, გენერალური მდივანი ლევან ქორიძე და ასევე კენჭისყრაში მონაწილე გუნდების წარმომადგენლები.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 წლის სეზონის საუკეთესო მსაჯი ირაკლი კვირიკაშვილი !

5555


2019 წლის სეზონის საუკეთესო მსაჯათ აღიარებული იქნა იმერეთის რეგიონის წარმომადგენელი ირაკლი კვირიკაშვილი. იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია ულოცავს ირაკლი კვირიკაშვილს ამ აღიარებას და უსურვებს წარმატებებს.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

სამტრედიის „სამტრედია“ კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში

იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია ულოცავს სამტრედიის „სამტრედია"-ს გადასვლას კრისტალბეთ ეროვნული ლიგაში და უსურვებს წარმატებებს.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

წყალტუბოს „სამგურალი“ კრისტალბეთ ეროვნული ლიგა 2 - ში

იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია ულოცავს წყალტუბოს „სამგურალ"-ს გადასვლას კრისტალბეთ ეროვნული ლიგა 2 - ში და უსურვებს წარმატებებს.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იმერეთის ღია ჩემპიონატი 2019

ლაშა 55555

9 დეკემბერს, იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ დააჯილდოვა იმერეთის 2019 წლის ღია ჩემპიონატში U-12 (2007 წ.დ „გარი სორიდიას" სახ. თასი) შორის გამარჯვებული ქუთაისის „მართვე" (მთ. მწვრთნელი გელა კუხიანიძე) და U-15 (2004 წ.დ. „ჯუმბერ ხაჟალიას" სახ. თასი) შორის მე-3 ადგილოსანი ქუთაისის „მართვე" (მთ. მწვრთნელი გიორგი გაბიჩვაძე) რომლებსაც გადაეცათ შესაბამისი თასები, მედლები და დიპლომები.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U-10 (2009 წ.დ.) და U-11 (2008 წ.დ.) გამორჩეული ფეხბურთელების დაჯილდოება

777

9 დეკემბერს, დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრის დარბაზში, იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ დააჯილდოვა იმერეთის 2019 წლის ღია ჩემპიონატის U-10 („ჯემალ ხერხაძის" სახ. თასი 2009 წ.დ.) და U-11 („მერაბ მეგრელაძის" სახ. თასი 2008 წ.დ.) გამორჩეული ფეხბურთელები:
დაჯილდოვების ცერემონიალში მონაწილეობა მიიღო ირფფ-ს პრეზიდენტმა ბატონმა დავით რუხაძემ და მერაბ მეგრელაძის შვილიშვილმა მერაბ მეგრელაძემ.

„ჯემალ ხერხაძის" სახელობის თასი U-10 (2009 წ.დ.)

1. საუკეთესო მეკარე - ბექა უღრელიძე („კომპ.სპ.სკოლა" სამტრედია მწვრთნელი - ნიკოლოზ ჭიქაშუა)
2. საუკეთესო მცველი - შოთა ჭულუხაძე („მარგვეთი 2006"ზესტაფონი მწვრთნელი - ოთარ ბოჭორიშვილი)
3. საუკეთესო ნახევარმცველი - ლუკა ციბაძე („მართვე" ქუთაისი მწვრთნელი - ლერმან ჯანელიძე, თენგიზ ხელიძე)
4. საუკეთესო თავდამსხმელი - დემეტრე ქავთარაძე („მართვე" ქუთაისი მწვრთნელი - ლერმან ჯანელიძე, თენგიზ ხელიძე)
5. საუკეთესო ფეხბურთელი - ალექსი ბრეგაძე („ტორპედო" ქუთაისი მწვრთნელი - რაულ ჩიხლაძე)


„მერაბ მეგრელაძის" სახელობის თასი U-11 (2008 წ.დ.)

1.საუკეთესო მეკარე - ლუკა გიგიაძე („მართვე" ქუთაისი, მწვრთნელი - გელა კუხიანიძე )
2.საუკეთესო მცველი - გიორგი კაპანაძე („ჩიხურა" საჩხერე, მწვრთნელი - ნუგზარ გოგოლაძე)
3.საუკეთესო ნახევარმცველი - ნიკოლოზ სულაქველიძე („
ტორპედო" ქუთაისი, მწვრთნელი - რაულ ჩიხლაძე )
4.საუკეთესო თავდამსხმელი - ირაკლი რაზმაძე ("სამტრედია"სამტრედია მწვრთნელი - ოთარ ზაქარეიშვილი)
5.საუკეთესო ფეხბურთელი - საბა სუთიძე („ქუთაისი"ქუთაისი, მწვრთნელი - გიორგი ცუცქირიძე )



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იმერეთის ღია ჩემპიონატი 2019

78779134 1117960405058019 8240838799777595392 n

6 ნოემბერს, „გრიგოლ ნიკოლეიშვილის" სახელობის ვანის ცენტრალურ სტადიონზე, იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ დააჯილდოვა „როინ კვასხვაძის" სახელობის თასის მე-2 ადგილოსანი U-14 (2005 წ.დ.) „სულორი" ვანი (მთ.მწვრთნელი კობა ლორთქიფანიძე) რომელსაც გადაეცათ შესაბამისი თასი, მედლები და დიპლომები.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„ნოდარ სარჯველაძის“ და „გურამ ნიშნიანიძის“ სახელობის ტურნირი 2019

000

გუშინ, 1 დეკემბერს, წყალტუბოს „26 მაისის სახელობის" სტადიონზე კრისტალბეთ ეროვნული ჩემპიონატის დასკვნითი ტურის შეხვედრის წინ („ტორპედო" ქუთაისი - „ჩიხურა" საჩხერე) ჩატარდა ვეტერანი ფეხბურთელების „ნოდარ სარჯველაძის" და „გურამ ნიშნიანიძის" სახელობის ტურნირების გამარჯვებულების და პრიზიორების დაჯილდოვება.
ორივე ტურნირი გაიმართა საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის და ქართული ფეხბურთის განვითარების ფონდის სრული დაფინანსებით.
ტურნირების ჩატარებას ორგანიზებას უწევდა იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია.
დაჯილდოვების ცერემონიალს ესწრებოდნენ ირფფ-ს პრეზიდენტი ბ-ნი დავით რუხაძე, ვეტერანი ფეხბურთელები, ბატონები: ნოდარ სარჯველაძე, გურამ ნიშნიანიძე, ვლადიმერ შელია, სოსო ფრუიძე, კახაბერ ჩხეტიანი, სოსო ბზიკაძე, მიხეილ აშვეთია, ვასილ გიგიაძე, შოთა ბაბუნაშვილი, გიორგი ნერგაძე, გიორგი გოგიაშვილი, რომლებმაც მიიღეს მონაწილეობა ორივე ტურნირის გამარჯვებულების, პრიზიორების და გამორჩეული ფეხბურთლების დაჯილდოვებაში.

„ნოდარ სარჯველაძის" სახელობის ტურნირის U-11 (2008 წ.დ) პრიზიორები:
I ადგილი - „ტორპედო" ქუთაისი (მწვრთნელი რ. ჩიხლაძე)
II ადგილი - „მართვე" ქუთაისი (მწვრთნელი გ. კუხიანიძე)
III ადგილი - „ქუთაისი 2011" ქუთაისი (მწვრთნელი კ. გამრეკლიძე, მწვრთნელი გ. უგლავა)

ტურნირის გამორჩეული ფეხბურთელები:
1.ტურნირის აღმოჩენა: მურთაზ ხინგავა („მართვე" ქუთაისი)
2.მაყურებლის სიმპატია: თემურ ცეცხლაძე („ქუთაისი"ქუთაისი)
3.ტექნიკური ფეხბურთელი: ლუკა დანელია („ქუთაისი 2011" ქუთაისი)
4.პერსპექტიული ფეხბურთელი: სანდრო მგალობლიშვილი („ქუთაისი 2011" ქუთაისი)
5. საუკეთესო მეკარე: ლუკა მამასახლისი („ტორპედო" ქუთაისი)
6.საუკეთესო მცველი: გიორგი ვარდანიძე („ტორპედო"ქუთაისი)
7.საუკეთესო ნახევარმცველი: ლაშა მამფორია („მართვე" ქუთაისი)
8.საუკეთესო თავდამსხმელი: ჯემალ კუხალაშვილი („ტორპედო" ქუთაისი)
9.საუკეთესო ბომბარდირი: გიორგი ჯავახაძე („მართვე" ქუთაისი)
10.საუკეთესო ფეხბურთელი: საბა ჩხეტიანი („ტორპედო" ქუთაისი)

„გურამ ნიშნიანიძის" სახელობის ტურნირის U-13 (2006 წ.დ) პრიზიორები:
I ადგილი - „ტორპედო" ქუთაისი (მწვრთნელი კ. ლიპარტიანი)
II ადგილი - „ზესტაფონი" ზესტაფონი (მწვრთნელი მ. ღონღაძე)
III ადგილი - „ქუთაისი" ქუთაისი (მწვრთნელი გ. ცუცქირიძე)

ტურნირის გამორჩეული ფეხბურთელები:
1.ტურნირის აღმოჩენა: შიო ყურაშვილი („ტორპედო" ქუთაისი)
2.მაყურებლის სიმპატია: საბა ჯუმუტია („მართვე" ქუთაისი)
3.ტექნიკური ფეხბურთელი: სანდრო კვანტიძე („ზესტაფონი" ზესტაფონი)
4.პერსპექტიული ფეხბურთელი: ბექა რუხაძე („ქუთაისი" ქუთაისი)
5.საუკეთესო მეკარე: სოსო კოპალიანი („ტორპედო" ქუთიასი)
6.საუკეთესო მცველი: ამირან ტყეშელაშვილი („ქუთაისი"ქუთაისი)
7.საუკეთესო ნახევარმცველი: ნიკოლოზ მღარიშვილი („ზესტაფონი" ზესტაფონი)
8.საუკეთესო თავდამსხმელი: გიორგი გოგსაძე („ტორპედო" ქუთაისი)
9.საუკეთესო ბომბარდირი: საბა აბრამიშვილი („ზესტაფონი" ზესტაფონი)
10.საუკეთესო ფეხბურთელი:ლუკა ცუხიშვილი („ტორპედო" ქუთაისი)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იმერეთის ღია ჩემპიონატი 2019

3 2

გუშინ, 28 ნოემბერს, ზესტაფონში მიხეილ სალაძის სახელობის სპორტულ-გამაჯანსაღებელი მუნიციპალური ცენტრის დარბაზში, იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ დააჯილდოვა „რამაზ შენგელიას" სახელობის თასის მე-3 ადგილოსანი U-17 (2002-2003 წ.დ.) შორის „მარგვეთი 2006" ზესტაფონი (მთ. მწვრთნელი მამუკა ფუტკარაძე) და „ჯუმბერ ხაჟალიას" სახელობის თასის მე-2 ადგილოსანი U-15 (2004 წ.დ.) შორის „მარგვეთი 2006" ზესტაფონი (მთ. მწვრთნელი მამუკა ფუტკარაძე) რომლებსაც გადაეცათ შესაბამისი თასები, მედლები და დიპლომები.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„სულორი'' ვანი - რეგიონულ ლიგის (დასავლეთი) გამარჯვებული

იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია ულოცავს საფეხბურთო კლუბ ვანის „სულორ"-ს
გამარჯვებას რეგიონული ლიგის (დასავლეთი) გათამაშებაში და უსურვებს წარმატებებს ლიგა 4-ში.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„ნოდარ სარჯველაძის“ სახელობის ტურნირი 2019

77156141 394976888047930 5889397810704416768 n 78554966 433512290874050 2325316640041861120 n
დღეს, 21 ნოემბერს ქუთაისსა და წყალტუბოში დაიწყო „ნოდარ სარჯველაძის" სახელობის ტურნირი U-11 (2008 წ.დ) შორის. ტურნირში მონაწილეობს იმერეთის რეგიონის 8 გუნდი, რომლებიც გაყოფილნი არიან ორ ჯგუფად (4-4 გუნდი თითოეულ ჯგუფში). „ნოდარ სარჯველაძის“ სახელობის ტურნირს U-11 (2008 წ.დ) შორის ორგანიზება გაუკეთა იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის და ქართული ფეხბურთის განვითარების ფონდის სრული დაფინანსებით.

I ჯგუფი „ტორპედოს" ბაზა
I ტური: 21 ნოემბერი,ხუთშაბათი

1.,,ტორპედო" ქუთაისი - ,,საპოვნელა" თერჯოლა 2-1 (2-1)

„ტორპედო" - მამასახლისი, ყავრელიშვილი, გვენეტაძე, იოსელიანი, სულაქველიძე, ჩხეტიანი, ვარდანიძე, კუხალაშვილი, ახალაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: დაუშვილი, ხურციძე ბერაძე, ბრეგაძე, სარალიძე, გიორგაძე, ქაჯაია, ფუტკარაძე.

მთავარი მწვრთნელი: რატი ჩიხლაძე.

„საპოვნელა"- გიორგაძე, ჭანკვეტაძე, რობაქიძე, გოგიაშვილი, ნიკოლაძე, დიაკონიძე, იამანიძე, კირკიტაძე, ნებიერიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ზარნაძე, ფანჩულიძე, ქათამაძე, მაჩიტიძე.

მთავარი მწვრთნელი: რამაზი გურაბანიძე.
მწვრთნელი: დიმა არეშიძე.

მსაჯი: კ. სადილიანი
გოლები: 1-0 ჩხეტიანი (3'), 2-0 სულაქველიძე (6'), 2-1 დიაკონიძე (18')

2.,,ქუთაისი 2011" ქუთაისი - ,,სპორტ. სკოლა" ჭიათურა 4-0 (1-0)
„ქუთაისი 2011" - ამბროლაძე, მგალობლიშვილი, ოკუჯავა, თათარაშვილი, რევიშვილი, ბრეგვაძე, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ: დიდბარიძე, გელენავა, ნიქაბაძე, ხუჯაძე, ხერხაძე, კაკაურიძე.

მთავარი მწვრთნელი: გიორგი უგლავა.
მწვრთნელი:
კახა გამრეკლიძე.

„სპორტ. სკოლა" -
ფუტკარაძე, ბარჯაძე, შეყიაძე, კაპანაძე, კ. მასხარაშვილი, სარალიძე, ა მასხარაშვილი, კუპატაძე, დ. მასხარაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ბახტურიძე , ტაბატაძე, ხარაიშვილი, მოდებაძე, გომართელი, ბადურაშვილი.

მთავარი მწვრთნელი: გივი ჩინჩალაძე.
მწვრთნელი:
ნიკა ტყემალაძე.

მსაჯი:
კ. სადილიანი.
გოლები:
1-0 მგალობლიშვილი (1'), 2-0 გელენავა (31'), 3-0 ბალანჩივაძე (39'), 4-0 გელენავა (41').

II ტური: 22 ნოემბერი, პარასკევი
1 .,,ტორპედო" ქუთაისი - ,,ქუთაისი 2011" ქუთაისი 3-0 (1-0)
„ტორპედო"
- მამასახლისი, ყავრელიშვილი, გიორგაძე, ბრეგაძე, იოსელიანი, სულაქველიძე, ჩხეტიანი, ვარდანიძე, კუხალაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ: ახალაძე, სარალიძე, გვენეტაძე, დაუშვილი, ხურციძე, ბერაძე, ქაჯაია, ფუტკარაძე.
მთავარი მწვრთნელი: რაულ ჩიხლაძე.

„ქუთაისი 2011" - ამბროლაძე, ხერხაძე, ოკუჯავა, თათარაშვილი, რევიშვილი, მგალობლიშვილი, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ: - კაკაურიძე, ნიქაბაძე, ხუჯაძე, გელენავა, დიდბარიძე, ბრეგაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი უგლავა.
მწვრთნელი: კახა გამრეკლიძე

მსაჯი: კ. სადილიანი.
გოლები: 1-0 ჩხეტიანი (3'), 2-0 სულაქველიძე (36'), 3-0 ვარდანიძე (44').

2.,,საპოვნელა" თერჯოლა - ,,სპორტ. სკოლა" ჭიათურა 3-0 (0-0)
„საპოვნელა" -
გიორგაძე, ჭანკვეტაძე, რობაქიძე, გოგიაშვილი, ნიკოლაძე, ფანჩულიძე, დოლაკიძე, იამანიძე, კირკიტაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნებიერიძე, ზარნაძე, ქათამაძე, მაჩიტიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
რამაზი გურაბანიძე.
მწვრთნელი:
დიმა არეშიძე.

„სპორტ. სკოლა" -
ფუტკარაძე, ბარჯაძე, ბადურაშვილი, კაპანაძე, კ. მასხარაშვილი, სარალიძე, ა. მასხარაშვილი, კუპატაძე, ტყემალაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ტაბატაძე, ხარაიშვილი, მოდებაძე, გომართელი, მასხარაშვილი, შეყილაძე, ცუცქირიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გივი ჩინჩალაძე.
მწვრთნელი:
ნიკა ტყემალაძე.

მსაჯი:
კ . სადილიანი.
გოლები:
1-0 ნიკოლაძე (28'), 2-0 იამანიძე (42'), 3-0 მაჩიტიძე (43').

III ტური: 23 ნოემბერი, შაბათი
1.,,სპორტ. სკოლა" ჭიათურა - ,,ტორპედო" ქუთაისი 0-4 (0-3)
„სპორტ.სკოლა" -
ფუტკარაძე, ბარჯაძე, ბადურაშვილი, კაპანაძე, კ. მასხარაშვილი, სარალიძე, ა. მასხარაშვილი, კუპატაძე, ტყემალაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ტაბატაძე, შეყილაძე, დ. მასხარაშვილი, გომართელი, ხარაიშვილი, მოდებაძე, ცუცქირიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გივი ჩინჩალაძე

„ტორპედო" -
მამასახლისი, ყავრელიშვილი, გიორგაძე, ბრეგაძე, იოსელიანი, სულაქველიძე, ჩხეტიანი, ვარდანიძე, კუხალაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ახალაძე, სარალიძე, ხურციძე, ქაჯაია, ფუტკარაძე, გუმბერიძე, ჩიხლაძე, გოგორიშვილი, ბასილაია.
მთავარი მწვრთნელი:
რაული ჩიხლაძე.

მსაჯი:
კ. სადილიანი.
გოლები:
0-1 ჩხეტიანი (3'), 0-2 კუხალაშვილი (12'), 0-3 კუხალაშვილი (21'), გუმბერიძე (34').


2.,,ქუთაისი 2011" ქუთაისი - ,,საპოვნელა" თერჯოლა 4-0 (3-0)
„ქუთაისი 2011" -
ამბროლაძე, ხერხაძე, ოკუჯავა, თათარაშვილი, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, რევიშვილი, მგალობლიშვილი, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ხუჯაძე, გელენავა, დიდბარიძე, ბრეგვაძე.
მთვარი მწვრთნელი:
კახა გამრეკლიძე.

„საპოვნელა" -
კირკიტაძე, ლ.იამანიძე, ნიკოლაძე, იამანიძე, გოგიაშვილი, ნებიერიძე, გიორგაძე, დოლაკიძე, ხუჯაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
დიაკონიძე, გვენეტაძე, ზოზიაშვილი.

თავარი მწვრთნელი: დიმა არეშიძე.

მსაჯი:
კ. სადილიანი.
გოლები:
1-0 რევიშვილი (11'), 2-0 დანელია (15'), 3-0 დანელია (17'), 4-0 ბრეგვაძე (46')



ტურნირის ცხრილი

-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ. +
1 „ტორპედო" ქუთაისი 3 3 0 0 9-1 +8 9
2 „ქუთაისი 2011“ ქუთაისი 3 2 0 1 8-3 +5 6
3 „საპოვნელა“ თერჯოლა 3 1 0 2 4-6 -2 3
4 „სპორტ.სკოლა“ ჭიათურა 3 0 0 3 0-11 -11 0

II ჯგუფი ქ. წყალტუბო
I ტური: 21 ნოემბერი, ხუთშაბათი

1.,,ქუთაისი" ქუთაისი - ,,სამტრედია" სამტრედია 2-2 (0-1)
„ქუთაისი" -
კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჯარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე, ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოდერიძე, ციბაძე, ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.

მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

„სამტრედია" -
ახობაძე,ს.ცხვარაძე, ნანეიშვილი, ლეჟავა, ჯანელიძე, ჩუბინიძე, ა.ცხვარაძე, ტრაპაიძე, რაზმაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ამაღლობელი, გაგუა, ჩაჩუა, დვალიშვილი, კოპალეიშვილი, ქორიძე, რევიშვილი, ადეიშვილი, მაჭარაძე.

მთავარი მწვრთნელი: ოთარ ზაქარეიშვილი.
მწვრთნელი:
ლერი მეგენეიშვილი.

მსაჯი.
ბ. ქევანიშვილი.
გოლები:
0-1 ჩუბინიძე (18'), 1-1 ბობოხიძე (33'), 2-1 სუთიძე (41'), 2-2 ტრაპაიძე (50').

2.,,მართვე" ქუთაისი - ,,სამგურალი" წყალტუბო 3-1 (1-0)
„მართვე" -
გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბურიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, ჯიღლაძე, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე.

მთავარი მწვრთნელი: გელა კუხიანიძე.

„სამგურალი" - .ღონღაძე, ჯღარკავა, ჯიქია, კარკაძე, ჯიმშელეიშვილი, ნიჟარაძე, კოვზაძე, ქაშიბაძე, ნინუა.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ხარაბაძე, ნ.ღონღაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
კახაბერი კერესელიძე.

მსაჯი:
ბ. ქევანიშვილი.
გოლები:
1-0 მამფორია (22'), 2-0 ხინგავა (26'), 3-0 რეხვიაშვილი (37'), 3-1 ღონღაძე (49')


II ტური: 22 ნოემბერი, პარასკევი
1,,სამტრედია" სამტრედია - ,,სამგურალი" წყალტუბო 4-0 (3-0)
„სამტრედია“ - ამაღლობელი, ს. ცხვარაძე, ნანეიშვილი, ლეჟავა, ჯანელიძე, ჩუბინიძე, ა. ცხვარაძე, ტრაპაიძე, რაზმაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ახობაძე, მაჭარაძე, გიგინეიშვილი, ადეიშვილი, ქორიძე, კოპალეიშვილი, დვალიშვილი, ჩაჩუა, გაგუა.
მთავარი მწვრთნელი: ოთარ ზაქარეიშვილი.
მწვრთნელი: ლერი მეგენეიშვილი

„სამგურალი“ - გ. ღონღაძე, ჯღარკავა, ჭულუხაძე, კარკაძე, ჯიმშელეიშვილი, კოვზაძე, თუთბერიძე, ნიჟარაძე, ქაშიბაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ნინუა, ნ. ღონღაძე, ხარაბაძე, ჯიქია.
მთავარი მწვრთნელი: კახაბერი კერესელიძე.

მსაჯი: ბ. ქევანიშვილი.
გოლები: 1-0 ჯანელიძე (1'), 2-0 ჯანელიძე (4'), 3-0 რაზმაძე (10'), ტრაპაიძე (39')

2.,,ქუთაისი" ქუთაისი - ,,მართვე" ქუთაისი 1-2 (0-1)
„ქუთაისი“ - კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჭარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე, ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოდერიძე, ციბაძე, ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

„მართვე“ -
გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბურიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე, ჭიღლაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გელა კუხიანიძე.

მსაჯი:
ბ. ქევანიშვილი.
გოლები: 0-1 ჯავახაძე (25'), 1-1 სუთიძე (44'), 1-2 ჯავახაძე (50')


III ტური: 23 ნოემბერი, შაბათი
1.,,მართვე" ქუთაისი - ,,სამტრედია" სამტრედია 3-1 (3-1)
„მართვე“ - გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბურიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე, ჭიღლაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გელა კუხიანიძე.

„სამტრედია“ - ახობაძე, ს. ცხვარაძე, ნანეიშვილი, ლეჟავა, ჯანელიძე, ჩუბინიძე, ა. ცხვარაძე, ტრაპაიძე, რაზმაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ამაღლობელი, მაჭარაძე, რევიშვილი, ადეიშვილი, ქორიძე, კოპალეიშვილი, დვალიშვილი, გაგუა, ჩაჩუა.
მთავარი მწვრთნელი: ოთარ ზაქარეიშვილი.
მწვრთნელი: ლერი მეგენეიშვილი.

მსაჯი: მ. კუპატაძე.
გოლები: 1-0 ჭუმბურიძე (2'), 2-0 ხინგავა (3'), 2-1 ტრაპაიძე (15'), 3-1 ჯავახაძე (20')

2.,,სამგურალი" წყალტუბო - ,,ქუთაისი" ქუთაისი 0-6 (0-4)
„სამგურალი" - გ. ღონღაძე, ჯღარკავა, ჭულუხაძე, კარკაძე, ჯიმშელეიშვილი, კოვზაძე, თუთბერიძე, ნიჟარაძე, ქაშიბაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ნინუა, ნ. ღონღაძე, ხარაბაძე, ჯიქია.
მთავარი მწვრთნელი: კახაბერი კერესელიძე.

„ქუთაისი" - კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჭარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე, ნ. ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: გოდერიძე, ციბაძე, რ. ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

მსაჯი: მ. კუპატაძე.
გოლები: 0-1 ნ. ბობოხიძე (7'), 0-2 ნ. ბობოხიძე (10'), 0-3 ცეცხლაძე (15'), 0-4 ცეცხლაძე (20'), 0-5 ცეცხლაძე (47'), 0-6 ნ. ბობოხიძე (48').

ტურნირის ცხრილი

-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ. +
1 „მართვე“ ქუთაისი 3 3 0 0 8-3 +5 9
2 „ქუთაისი" ქუთაისი 3 1 1 1 9-4 +5 4
3 „სამტრედია“ სამტრედია 3 1 1 1 7-5 +2 4
4 „სამგურალი“ წყალტუბო 3 0 0 3 1-13 -12 0

25 ნოემბერი, ორშაბათი
1/2 ფინალი:
1.„ტორპედო" ქუთაისი – „ქუთაისი" ქუთაისი 1-0 (0-0)
„ტორპედო" - მამასახლისი, ყავრელიშვილი, ვარდანიძე, სულაქველიძე, გვენეტაძე, იოსელიანი, კუხალაშვილი, ჩხეტიანი, სარალიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ბრეგაძე, დაუშვილი, ახალაძე, ქაჯაია, გიორგაძე, ხურციძე.
მთავარი მწვრთნელი: რაული ჩიხლაძე

„ქუთაისი"- კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჭარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე,ნ. ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: გოდერიძე, ციბაძე, რ.ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

მსაჯი. ბ. ქევანიშვილი.
გოლები:1-0 კუხალაშვილი (37').

2.„მართვე" ქუთაისი - „ქუთაისი 2011" ქუთაისი 4-3 (1-0)
„მართვე" -
გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბრიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე, ჭიღლაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გელა კუხიანიძე.

„ქუთაისი 2011" -
ამბროლაძე, ხერხაძე, ოკუჯავა, თათარაშვილი, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, რევიშვილი, მგალობლიშვილი, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ:
გელენავა, დიდბარიძე, ბრეგვაძე, ხუჯაძე, ნიქაბაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
კახა გამრეკლიძე.

მსაჯი:
ბ. ქევანიშვილი.
გოლები:
1-0 მამფორია (6'), 2-0 ჯავახაძე (26'), 3-0 ჯავახაძე (30'), 3-1 მგალობლიშვილი (36'), 3-2 დანელია (38'), 4-2 ცინცაძე (47'), 4-3 დიდბარიძე (48').

26 ნოემბერი, სამშაბათი
მე-3 ადგილი: „ქუთაისი" ქუთაისი - „ქუთაისი 2011" ქუთაისი 1-1 (0-0) პენ 3-5
„ქუთაისი“ -
კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჭარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე, ნ. ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოდერიძე, ციბაძე, რ. ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გიორგი ცუცქირიძე.

„ქუთაისი 20011“ - ამბროლაძე, ხერხაძე, ოკუჯავა, თათარაშვილი, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, რევიშვილი, მგალობლიშვილი, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ: გელენავა, დიდბარიძე, ბრეგვაძე, ხუჯაძე, ნიქაბაძე.
მთავარი მწვრთნელი: კახა გამმრეკლიძე.

მსაჯი: კ. ჭაჭუა.
გოლები: 0-1 თათარაშვილი (28'), 1-1 თათარაშვილი (საკ. კარი 40')

30 ნოემბერი, შაბათი
ფინალი: ტორპედო" ქუთაისი - „მართვე" ქუთაისი 3-1 (0-1)
„ტორპედო" - მამასახლისი, ყავრელიშვილი, ვარდანიძე, სულაქველიძე, გვენეტაძე, ჩხეტიანი, სარალიძე, იოსელიანი, კუხალაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ: ბრეგაძე, ახალაძე, გიორგაძე, დაუშვილი, ფუტკარაძე, ჩიხლაძე, ხურციძე, გელაშვილი, გუმბერიძე.
მთავარი მწვრთნელი: რაული ჩიხლაძე.

„მართვე" - გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბურიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე, ჭიღლაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გელა კუხიანიძე.

მსაჯი: ბ. ბრეგაძე.
გოლები:
0-1 ჯავახაძე (11'), 1-1 ვარდანიძე (36'), 2-1 კუხალაშვილი (40'), 3-1 ვარდანიძე (45').

.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იმერეთის ღია ჩემპიონატი 2019


75478471 588645338376343 5120145180598468608 n 74680655 451684412424460 4963649964040257536 n

19 ნოემბერს, წყალტუბოში იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ დააჯილდოვა „გივი ნოდიას" სახელობის თასის მე-2 ადგილოსანი U-13 (2006 წ.დ.) შორის ზესტაფონის „ზესტაფონი" (მთავარი მწვრთნელი მალხაზი ღონღაძე) და მე-3 ადგილოსანი ქუთაისის „ქუთაისი" (მთავარი მწვრთნელი გიორგი ცუცქრიძე) რომლებსაც გადაეცათ შესაბამისი თასები მედლები და დიპლომები.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Free business joomla templates