1


იმერეთის რეგიონალური 

ფეხბურთის ფედერაცია

რუსთაველის გამზირი №1
ტელ: 579598787
irff.dr@gmail.com

Homeსიახლეები„დასავლეთის თასი 2019“

„დასავლეთის თასი 2019“

9 თებერვალს იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის ორგანიზებით დაიწყო ტრადიციული წინასასეზონო ტურნირი "დასავლეთის თასი 2019". ტურნირში სულ 12 გუნდი მონაწილეობს. გუნდები 3 ჯგუფად არიან გაყოფილნი. თითოეულ ჯგუფში 4-4 გუნდია, რომლებიც ერთმანეთს წრიული სისტემით ერთ წრედ გაეჯიბრებიან. ჯგუფების თამაშები ქუთაისის ,,ტორპედოს" ბაზაზე, წყალტუბოში, სერგიეთში და ზესტაფონში გაიმართება. ნახევარფინალში ჯგუფების გამარჯვებულები და ერთი საუკეთესო მეორე ადგილოსანი გადის. საუკეთესო მეორე ადგილოსნის გამოვლენისას მხედველობაში მიიღება ჯგუფში მხოლოდ პირველ და მესამე ადგილოსანთან მიღწეული შედეგები. ნახევარფინალური შეხვედრები 24 თებერვალს ჩატარდება,ხოლო ფინალი 27 თებერვალს წყალტუბოში გაიმართება.
ჯგუფური ეტაპის შემდეგ თამაშის ფრედ დამთავრების შემთხვევაში, დაინიშნება 11 მეტრიანი დარტყმები.

,,დასავლეთის თასი 2019"
I ჯგუფი


1 ,,ტორპედო 2" ქუთაისი
2 ,,ოდიში1919" ზუგდიდი
3 ,,სულორი" ვანი
4 ,,ეგრისი" სენაკი


I ტური: 9 თებერვალი, შაბათი
1. ,,ტორპედო 2" – ,,ეგრისი" 3-4 (2-1)
2. ,,ოდიში1919"– ,,სულორი" 2-0 (0-0)


II ტური: 16 თებერვალი, შაბათი
1.,,ეგრისი" – ,,სულორი"2-0(2-0)
2.,,ტორპედო 2"–,,ოდიში1919"4-2(2-1)



III ტური: 20 თებერვალი, ოთხშაბათი
1.,,ოდიში1919" – ,,ეგრისი" 0-3(0-3)
2. ,,სულორი"–,,ტორპედო 2" 2-3 (2-3)

N გუნდი გ.ბ.
1 „ეგრისი" სენაკი 3 3 0 0 9-3 9
2 „ტორპედო 2" ქუთაისი 3 2 0 1 10-8 6
3 „ოდიში 1919"ზუგდიდი 3 1 0 2 4-7 3
4 „სულორი" ვანი 3 0 0 3 2-7 0

,,დასავლეთის თასი 2019"
II ჯგუფი


1 ,,სამგურალი " წყალტუბო
2 ,,სამეგრელო" ჩხოროწყუ
3 ,,სალხინო" მარტვილი
4 ,,იმერეთი" ხონი


I ტური: 10 თებერვალი, კვირა
1. ,,სამგურალი " – ,,იმერეთი"7-2 (1-1)
2. ,,სამეგრელო" – ,,სალხინო" 4-1 (2-1)


II ტური: 14 თებერვალი, ხუთშაბათი
1. ,,იმერეთი" – ,,სალხინო"0-1(0-0)
2. ,,სამგურალი "–,,სამეგრელო"1-1 (0-0)


III ტური: 18 თებერვალი, ორშაბათი
1.,,სამეგრელო" – ,,იმერეთი" 3-2 (2-2)
2. ,,სალხინო" – ,,სამგურალი "0-3 (0-1)

N გუნდი გ.ბ.
1 „სამგურალი " წყალტუბო 3 2 1 0 11-3 7
2 „სამეგრელო“ ჩხოროწყუ 3 2 1 0 8-4 7
3 „სალხინო" მარტვილი 3 1 0 2 2-7 3
4 „იმერეთი" ხონი 3 0 0 3 4-11 0

,,დასავლეთის თასი 2019"

III ჯგუფი


1 ,,ზესტაფონი" ზესტაფონი
2 ,,საირმე"ბაღდათი
3 ,,ტორპედოU-19" ქუთაისი
4 ,,ჩხერიმელა " ხარაგაული


I ტური: 11 თებერვალი, ორშაბათი
1 ,,ზესტაფონი" – ,,ჩხერიმელა" 5-0 (3-0)
2."საირმე" – "ტორპედო U-19" 3-2 (0-0)

II ტური: 15 თებერვალი, პარასკევი
1.,,ჩხერიმელა"– ,,ტორპედო U-19" ქუთაისი1-1 (0-1)
2.,,ზესტაფონი" –,,საირმე " 12/00 სთ (ზესტაფონი)7-0(1-0)

III ტური: 19 თებერვალი, სამშაბათი.
1.,,საირმე" – ,,ჩხერიმელა"3-0(3-0)
2. ,,ტორპედო U-19"ქუთაისი –,,ზესტაფონი "1-4(1-2)

N გუნდი გ.ბ
1 „ზესტაფონი" ზესტაფონი 3 3 0 0 16-1 9
2 „საირმე"ბაღდათი 3 2 0 1 6-9 6
3 „ტორპედოU-19" ქუთაისი 3 0 1 2 4-8 1
4 „ჩხერიმელა " ხარაგაული 3 0 1 2 1-9 1



1/2 ფინალი: 23 თებერვალი, შაბათი


1. „ეგრისი" სენაკი - „სამგურალი" წყალტუბო 2-2 (0-1) (პენ 3-4)
2.„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „სამეგრელო" ჩხოროწყუ 2-3(1-0)


ფინალი: 27 თებერვალი, ოთხშაბათი


„სამგურალი" წყალტუბო -
"სამეგრელო" ჩხოროწყუ 0-0 (პენ 5-4)





Free business joomla templates